طراحی سازه نگهبان گود برداری به روش ترکیبی میخکوبی و انکراژ :دانلود پایان نامه

پایان نامه  

پایان نامه های عمران

عنوان کامل این پایان نامه :

 طراحی سازه نگهبان گود برداری به روش ترکیبی میخکوبی و انکراژ به وسیله روش عددی

تکه هایی از متن :

2-9-1 انواع روش مهاری با انکر

سازه‌ای است که با ترکیب رشته‌ها یا میلگردهای فولادی و بتن ساخته می‌شود. میله‌های فولادی در پروسه ساخت یا پس از ساخت، تحت کشش (مثلاً با جک‌های هیدرولیک) قرار می‌گیرند. این تدبیر باعث می‌شود تا که بتن موجود در سازه تحت تنش فشاری قرار گیرد. ازآنجاکه مقاومت بتن در فشار بسیار بیشتر از مقاومت آن در کشش هست، اعمال بارهای خارجی به سازه به‌جای ایجاد تنش کششی در بتن، موجب کاهش تنش فشاری در بتن می‌شوند و بنابراین بتن موجود یا تحت تنش کششی قرار نمی‌گیرد یا مقدار بسیار کمی تنش کششی (کمتر از استحکام شکست بتن) تحمل می‌کند. این تدبیر باعث می‌شود که قابلیت تحمل بار سازه با بتن تحت‌فشار بسیار بیشتر از سازه مشابه بدون پیش تنیدگی باشد.

روش مهاری در انواع مختلف وجود دارد که شامل : مهار با بلوک بتنی،مهار با سپر و مهار به‌وسیله  تیرهای قائم . روش مهاری با بلوک بتنی مشابه روش میخ­کوبی اجرا می‌شود با این تفاوت که در محل نصب انکر باید ضخامت بیشتری به شاتکریت اختصاص داد تا بتواند به‌عنوان تکیه‌گاه انکر مقادیر نیروی پیش تنیدگی را تحمل کند.

درروش مهاری با سپر ابتدا در محل گود سپرکوبی انجام می‌شود سپس خاک‌برداری به‌صورت مرحله‌به‌مرحله انجام‌شده و انکرها را نصب‌کرده و از سپر به‌عنوان تکیه‌گاه انکر و نیز شاتکریت استفاده می‌شود.

درروش مهاری با تیرهای قائم در محل گود اقدام به حفاری کرده و سپس از تیرآهن و یا از شمع بتنی به‌عنوان تیر قائم[1] استفاده کرده سپس اقدام به خاکبرداری به‌صورت مرحله‌به‌مرحله کرده و انکرها را نصب‌کرده و از تیر قائم به‌عنوان تکیه‌گاه انکر استفاده کرده و بین تیرها شاتکریت اجرا می‌شود. ]20[

 

متن کامل پایان نامه در لینک زیر:

aroow-down-thesis-8

 دانلود متن کامل پایان نامه رشته عمران با فرمت ورد :طراحی سازه نگهبان گود برداری به روش ترکیبی میخکوبی و انکراژ به وسیله روش عددی

Author: 92