دانلود پایان نامه عمران بررسی پارامترهای موثر بر پایداری سدهای بتنی وزنی

پایان نامه های عمران

عنوان کامل این پایان نامه :

تعیین پارامترهای موثر بر پایداری سدهای بتنی وزنی

تکه هایی از متن :

خصوصیات مصالح:

بتن

آزمایش­های جامعی جهت تعیین مقادیر مقاومت باید انجام شود. برای طراحی­های اولیه، تا زمانی که داده­های آزمایش موجود باشد، مقادیر خصوصیات بتن را می­توان از داده­های منتشر شده تخمین زد، یا مقادیر میانگین زیر را به کار برد:

  • مقاومت کششی: 5 تا 6 درصد مقاومت فشاری
  • چسبندگی: حدود 10 درصد مقاومت فشاری
  • ضریب اصطکاک داخلی: 1

 

فونداسیون

برای تعیین مقاومت برشی در فونداسیون و بین سد و فونداسیون، آزمایش­های در محل و آزمایشگاه انجام می­شوند تا رابطه­ مقاومت برشی در برابر بار عمودی برای هر یک از مصالح در صفحات احتمالی لغزش بدست آید. مقاومت برشی بدست آمده باید به دامنه خاصی از بارهای عمودی اعمال شده در آزمایش محدود شود. اثر مقیاس باید به طور دقیق در تعیین مقادیر مقاومت برشی در نظر گرفته شود.

به طور کلی، نتایج آزمایش­های سه­محوری و برش مستقیم انجام شده در آزمایشگاه، همانند آزمایش­های برشی در محل، به صورت معادله کولمب گزارش می­شود: . اگرچه این فرض خطی معمولاً برای مقاومت برشی سنگ دست­نخورده برای محدوده بار­های عمودی مورد آزمایش واقع­گرایانه است، منحنی مقاومت برشی در برابر بار عمودی باید برای مصالح دیگر به جز سنگ دست­نخورده مورد استفاده قرار گیرد. تغییرمکان موردنظر جهت تعیین مقاومت برشی، حداکثر تغییرمکانی است که می­تواند به صفحه احتمالی لغزش بدون ایجاد تمرکز تنش غیرقابل­قبول در سد وارد شود. آثار علاج ­بخشی باید در خصوصیات پی مدنظر قرار گیرد.

متن کامل پایان نامه در لینک زیر:

aroow-down-thesis-8

 دانلود متن کامل پایان نامه رشته عمران با فرمت ورد :تعیین پارامترهای موثر بر پایداری سدهای بتنی وزنی

این نوشته در دسته‌بندی نشده ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.