دانلود پایان نامه: تحليل عددي سه بعدی پايداري استاتيكي و ديناميكي شيرواني ها

آگوست 22, 2016 Off By 92

پایان نامه های عمران

عنوان کامل این پایان نامه :

تحليل عددي سه ­بعدی پايداري استاتيكي و ديناميكي شيرواني­ هاي مهم پرديس دانشگاه ياسوج

تکه هایی از متن :

  • روش اصلاح هندسي شيب

اصلاح هندسي شيب­ها به منظور كاهش نيروهاي محرك يا افزايش نيروهاي مقاوم، روشي است كه به طور متداول جهت افزايش ضريب پايداري دامنه­ها و تثبيت زمين لغزش­ها به كار مي­رود. از مزاياي قابل توجه اين روش­ها كه منجر به كاربرد بيشتر آنها نسبت به روش­هاي ديگر شده است، هزينه كمتر و سهولت اجرا مي­باشد، همچنين اين روش­ها امكان استفاده از اراضي را بعد از اجراي عمليات و ايجاد چشم­اندازي مناسب فراهم مي­نمايند. روش­هاي مختلفي براي اصلاح هندسي وجود دارد که به برخی از این روش­ها در زیر اشاره شده است.

 

 

  • خاكبرداري در پنجه جهت ايجاد زمينه­ی تداوم لغزش تا رسيدن به پايداري

اين روش، روشي ساده و اوليه مبتني بر برداشت مصالح لغزشي و تحريك مكرر لغزش تا زمان كاهش كلي شيب توده لغزشي و رسيدن به پايداري مي­باشد. بعضي مواقع ممكن است حجم خاكبرداري قابل  ملاحظه­اي براي رسيدن به وضعيت پايدار لازم گردد، در كانال پاناما از اين روش استفاده گرديده است و در بسياري از لغزش­هاي كنار جاده­اي در ايران نيز به كار گرفته مي­شود]3[.

 

 

  • برداشت و جايگزيني مصالح لغزشي

در این روش مصالح لغزشي با مصالح داراي قابليت زهكشي مناسب يا به طريق اقتصادي­تر به وسيله تراكم مجدد واريزه­هاي لغزشي همراه با تعبيه­ی زهكش براي آنها، جایگزین می­کنند. اين روش تنها براي  لغزش­هاي نسبتاً كوچك كاربرد دارد. در اين شيوه، اطمينان از پايداري قسمت تاج در هنگام برداشت مصالح لغزشي حائز اهميت است.

متن کامل پایان نامه در لینک زیر:

aroow-down-thesis-8

 دانلود متن کامل پایان نامه رشته عمران با فرمت ورد :تحليل عددي سه ­بعدی پايداري استاتيكي و ديناميكي شيرواني­ هاي مهم پرديس دانشگاه ياسوج