دانلود پایان نامه ارشد: تاثیر هوش عاطفی و خلاقیت بر عملکرد شغلی کارکنان اداره کل بیمه سلامت استان تهران

پایان نامه  

هوش، مجموعه تواناییای شناختیه که به ما امکان می­بده تا نسبت به دنیا دور آگاهی پیدا کنیم و یاد بگیریم که چیجوری مسائل رو حل کنیم. بیشتر افراد بر این باورند که مدیران موفق، افرادی با بهره هوشی بالا هستن. این در حالیه که به باور ی گلمن بهره هوشی در بهترین حالت بیشترین حد 20 درصد در پیش بینی موفقیت یک مدیر سهم داشته باشه. در حالی که 80 درصد باقیمونده به عوامل و فاکتورهای دیگری مربوطه که گلمن یکی از این عوامل مهم رو با عنوان هوش هیجانی بیان می­کنه (عباس پور اسفدن و همکاران، 1389).

  در صورتی که به دنبال پایان نامه یا پورپوزال دانشجویی خاصی می گردید می توانید در باکس زیر کلمه کلیدی خود را وارد نمایید :

 

 

2-2-2) تعاریف و مفاهیم  هوش هیجانی

دلیل­هایی هست که نشون می­بده معنی هوش هیجانی به روشنی قابل تعریف نمی­باشه و تعاریف و آزمون­های متفاوتی مورد استفاده قرار گرفته. که همیشه شامل جنبه­های برابر و قابل اعتماد و اطمینانی نبوده­ان (دورت و روسی، 2010).

ضریب هوشی(IQ) می­تواند مفاهیمی چون دلیل منطقی، علم لغات و مهارت­های ریاضی رو اندازه گیری کنه.که این واسه امتحان و اندازه گیری توانایی خلاق و تواناییای عاطفی کافی نیس. به طور سنتی موفقیت یا زرنگی افراد رو با ضریب هوشی اندازه گیری می کنن. ضریب هوشی به عنوان یک شاخص از توانایی عددی و تحلیلی بیان میشه معمولاً  همیشه کارشناسان و کارشناسان رو، افرادی با ضریب هوشی بالا میدونن در حالی که واقعیت اینه، حتی در بهترین حالت افرادی با ضریب هوشی بالا در حفظ روابط استادانه یا اجتماعی ضعیف عمل می­کنن. تحقیقات نشون داده افرادی که فکری نورانی دارن چه در کار و کاسبی و یا در زندگی موفق تر می­باشن اما سوال اینه چه چیزی باعث می­شه این افراد موفق به نظر برسن. کارشناسانی مثل گلمن به این سوال این­اینجور جواب می­دهند که وجود هوش هیجانی باعث می شه این افراد در زمینه های در ارتباط به بهترین نوع شکوفا شن(ماریان، 2013). بعضی دلیل می­کنن که هوش هیجانی شامل هر چیزیه که به وسیله ضریب هوشی قابل اندازه گیری نباشه. در مقابل دسته دیگر باور دارن که هوش هیجانی توانایی درک احساسات و درک هیجاناته(دورت و روسی، 2010).

  • هوش هیجانی استفاده هوشمندانه از عواطفه (چرنیس، 2012).
  • از نظر گلمن هوش هیجانی توانایی نظم احساسات خود و بقیه، خود انگیزشی و مدیریت احساسات و روابط با بقیه تعریف شده(ساویتمب، لاکسیانی،2012).
  • کنترل عاطفه و احساس در جهت هدایت رفتار واسه ایجاد رابطه موثر با همکاران، سرپرستان به خاطر بهبود کیفیت از نتایج کار(سربلند، 2012).
  • شکلی از هوش اجتماعی که شامل توانایی در کنترل احساسات و احساسات خود و بقیه و توانایی تفاوت قائل شدن بین اونا و استفاده از این اطلاعات به عنوان راهنمایی واسه فکر و عمل فرد به کار می رود (چرنیس، 2012).
  • هوش هیجانی ترکیب متعاملی از تواناییای هیجانی و اجتماعیه که رفتارهوشمندانه رو تحت اثر قرار می ده(برینر، 2012).متن کامل :

    پایان نامه ارشد بررسی اثر هوش عاطفی بر کارکرد شغلی کارکنان

Author: 92